Ada Mutfak Dolabı – Ada Tipi Mutfak Dolabı – Ada Mutfak Ankara

Ada mutfak dolabı modelleri imalatı Ankara da bir çok mutfak dolabı modelimizde uyguladığımız bir yaklaşımdır. Klasik modern country vintage mutfak tasarımlarında ada fikirleri sıkça kullanılır. 

Ada mutfakların tasarımı yapılırken, mutfaktaki dolap ve tezgah kullanım alanları parçalanmıştır. Ocak, eviye veya oturum alanı olarak bu parçalanma yapılabilir. Mutfağın ortasında konumlandırılmış ada ünitesi yemek masası amaçlıda kullanılır. Ankara Siteler mağazamızda ada tipi dolabı modelleri örneklerini görebilirsiniz.

Ada mutfak dolabı modelleri için tasarladığımız ekonomik ada davlumbaz modelini Ankara Çayyolu mağazamızda görebilirsiniz. Çok farklı  ve son trend ada davlumbaz üreten ELICA ürünlerini görmenizi tavsiye ederiz.

Ankara da uyguladığımız ada tipi dolabı modelleri ve fikirleri için mutfak tadilatı yapılırken dikkat edilmesi gereken hususların başında ada ünitesini ne amaçla kullanılacağının belirlenmesidir. Bu tip mutfaklar için, gerekli mutfak tadilatı firmamız tarafından garantili olarak yapılmaktadır. 

Ada ünitesinde ankastre ocak bulunan yerleşimler; Bu, ada tipi mutfak tasarımda ocak ile eviyenin karşılıklı olmasına dikkat edilmelidir. Ülkemizde doğalgaz tesisat tadilatı için zemin altından geçilmesine izin verilmediğinden bu yerleşimlerinde, gazlı ocak yerine, indiksiyonlu ankastre ocak veya elektrikli ankastre ocak kullanılması gerekmektedir. İndiksiyonlu ocakları şidetle tavsiye etmektyiz. Camlı elektrikli ocaklarının yerini alan indiksiyonlu ocaklar, çok hızlı kaynatma gücüne ilave olarak aşırı ekonomik elektrik sarfiyatları vardır.

Ada ünitesinde eviye bulunan  yerleşimler; Bu, ada tipi mutfak dolabı tasarımında da ocak ile eviyenin karşılıklı olmasına dikkat edilmelidir. Tezgah derinliği 80cm olabilir. Eviye kullanıldığı için kullanıcının sağ veya sol el kullanıma göre bulaşık makinesi konumlandırılmalıdır.

Ada ünitesinin yardımcı tezgah olarak kullanıldığı yerleşimler; Bu, ada tipi mutfak tasarımı, genellikle büyük mutfaklarda tercih edilen bir durumdur. Buzdolabından alınan veya konulacak bir yiyeceğin, mesafe nedeni ile önce bu alana konulduktan sonra diğer tezgaha geçirilmesi amacıyla kullanılır.

Ada Tipi Mutfak Dolabı Püf Noktalar

Ankara ‘da ada tipi mutfak modelleri ve ego doğalgaz onayı işlemleri için mutfak tadilatı sayfamızı ziyaret ediniz. Komple mutfak tadilatı ve dekorasyonu hakkında genel bilgiye web sitemizdeki sayfalarda bulabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bu tip mutfak tasarımı doğru yapılmazsa kullanıcıyı mutsuz edebilir. Ada tipi mutfaklar çok doğru düşünülmesi ve tasarlanması gereken mutfak tipleridir.

Ada tipi mutfak dolabı için püf noktalar: Ada ünitesinin mutfak alanı içerisinde doğru konumlandırılması çok önemlidir. Ünite diğer tezgahlara ne uzak ne de çok yakın olmalıdır. Ana tezgaha 95 -120 cm mesafeler idealdir. Bu mesafeler aşılırsa kullanım kolaylığı azalır. Ada ünitesi için mutfak tezgahı ile aynı yükseklikte planlandıysa 65 cm oturum yüksekliği olan tabure veya sandalyeler uygundur.  Ada tezgah yükseliği 90 cm için sandalye veya tabure yüksekliği 65 cm iken, ada tezgah yüksekliği 105 cm olan üniteler için oturum yüksekliği 75 cm olan tabure veya sandalye tercih edilmelidir.

Ada ünitesi için elektrik prizi ihtiyacı bulunmaktadır. Ünite üzerinde iş yaparken kullanılacak elektrikli cihazların nasıl çalışacağı konusu unutulmamalıdır. Ada tezgah seçimi yapılırken, yukarıda anlattığımız seçeneklere göre uygun olan tezgah kullanılmalıdır. Son olarak ada yerleşimi yapılabilen birçok mutfağa yarımada uygulaması yapılabildiğinden, yarımada yerleşimlerini tercih etmenizi tavsiye ederiz. instagram adresimizden Ada mutfak dolabı modelleri için Ankara da uygulamasını yaptığımız modelleri  takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.